Za tyrkysovými jezery

RAKOUSKÉ WOLFGANGSEE

První výprava do Rakouska se nám vydařila, takže jsme vsadili na jistotu a opět zamířili k našim sousedům. Tentokrát jsme s přáteli zvolili region Solná komora (Salzkammergut), který láká k malebným jezerům, ale také na úchvatné výhledy z přilehlých vrcholků.

 

U jezera v dáli

Přechodným domovem se pro nás na pár dní stal Haus Amalia rodiny Breiteneder (www.kathrin-postalm.at) v městečku Strobl. Ač Strobl leží přímo na břehu jezera Wolfgangsee, tak z pensionu jsme na jezero ani nedohlédli 🙂 Penzion byl situován v odlehlejší části městečka a k jezeru to bylo cca 20 min. svižnou procházkou. Nicméně jsme se u penzionu mohli s dětmi pohodlně uvelebit na zahradě a večer posedět na terase. Pokoje jsou spíš menší a s dětskou postýlkou jsme se tam vešli jen tak tak. Po příjezdu jsme se vydali jen na „obhlídku terénu“ k jezeru, které se pyšní průzračnou a teplou vodou.

 

Z ptačí perspektivy

Následující den jsme se rozhodli „zdolat“ vrchol Zwölferhorn (www.zwoelferhorn.at). Výchozím bodem bylo městečko St. Gilgen, kde jsme nastoupili do lanovky a pohodlně se kabinkou vyvezli až k nebesům. Do kabinky jsme se vešli tak akorát se složeným sporťákem. Po výstupu z lanovky a sestavení kočárů jsme vykročili na Pillsteinpanoramaweg – nenáročná trasa dlouhá 3,5 km. Zvládli jsme ji asi za 1,5 hodiny a to jsme se po cestě stačili kochat krásnými výhledy do údolí na tyrkysová jezera Solné komory nebo se občerstvit v jedné z několika horských chat. Pavlíka drncání po horské cestě pěkně unavilo a kochání se výhledy vyměnil za poctivý spánek 🙂 Odpoledne jsme strávili přímo ve městě St. Gilgen procházkou centrem, ale hlavně na dětském hřišti.

 

Po souši i po vodě

Kolem Wolfgangsee se vine nespočet procházkových a turistických tras a byl by doslova hřích neprojít se podél břehu jezera. Vydali jsme se na část okruhu Bürgelstein Runde ze Stroblu do St. Wolfgangu. Trasa dlouhá cca 4,5 km vede po pěšinách, lávkách a ke konci po chodnících podél silnice. Pouze v jednom úseku jsme museli kočár přenést. Asi po 1,5 hodině jsme dorazili do St. Wolfgangu. Pavlík si drncání oblíbil a po cestě opět spal jako špalek. Probudil se přesně na oběd 🙂 Poté jsme se zabydleli (jak jinak než) na dětském hřišti. Pavlík už se v kočáru pěkně provezl, tak jsme si na zpáteční cestě raději oddychli na palubě lodi, která nás odvezla ze St. Wolfgangu zpět přímo do Stroblu. Výlet jsme zakončili koupačkou, což ocenili hlavně nejmladší členové výpravy 🙂

Poslední den jsme se proplétali uličkami lázeňského městečka Bad Ischl,ale děti to samozřejmě úplně nebralo, takže jsme zařadili povinně volitelnou zastávku na dětském hřišti. V Rakousku je naštěstí hřiště opravdu na každém rohu. Odpolední odměnou byla opět pořádná koupačka 🙂

Napsat komentář