Za klášterní zdí

RODINNÁ HRA 

Hravou expozici v Klášterech v Českém Krumlově jsme poprvé navštívili v březnu (článek Hravý středověk) a parádně jsme se zabavili. Jakmile jsme se tedy dozvěděli, že od 5. července můžeme v celém areálu klášterů navíc pátrat po místních záhadách v rámci rodinné hry, neváhali jsme a vydali se za dobrodružstvím.
 

Na okamžik mnichem, šlechticem nebo jeptiškou

Rodinná hra Za klášterní zdí má celkem 14 zastavení a hravě vás provede všemi zákoutími klášterů. Během celého putování hledáte a luštíte písmenka, která vám nakonec dají dohromady celou indicii. Hra začíná na nádvoří, kde si zkusíte, jak těžké to měli stavaři ve středověku. Pátrání po zakládací listině vás provede průchodem ke kostelu a minoritskému klášteru, kde se na okamžik stanete mnichem. Jak se mniši bavili poznáte následně v klášterní zahradě, která doslova vybízí ke krátkému odpočinku na lavičce poblíž zeleninových záhonků nebo malé viničky. Možná zde najdete také chmel. Ten se zpracovával v klášterním pivovaru, kam vás zavede další pátrání. 
 
A nezapomeňte navštívit ani váženého šlechtice. Prošmejděte mu šatník a na chvíli poseďte v jeho komnatách. Naopak skromný klášterní život okusíte v příbytku jeptišek. Ke klášternímu životu neodmyslitelně patřilo také vzdělání a tudíž i knihy. Hra vás seznámí s knihtiskem, sami si budete moci vytisknout vlastní pohlednici a napsat na ní vzkaz třeba husím brkem. Vůně různých bylinek vás přivede do další místnosti. Zde si namícháte bylinkový olej nebo koupelovou sůl
 

Odměna nakonec

Klášterní putování pokračuje až na půdu, kde vás trochu postraší, a následně do tajemné alchymistické laboratoře ke knize tajných receptů. Poslední písmeno objevíte v přilehlém sklepě a odměnou za úspěšné pátrání vám bude návštěva místní herny, tzv. Františkova zvěřince. Pokud navíc dojdete se správnou indicií na pokladnu, dostanete ještě drobný dárek. Pro nás byla ale největší odměnou zábava, kterou jsme si během celého pátrání užili. Místo kupovaných suvenýrů jsme si navíc odnesli i několik vlastních výrobků
 
V Klášterech jsme strávili přibližně 2 hodiny. Hra je doporučena pro děti od 4 let, ale bez problému jsme ji absolvovali i s 3,5letým synem. Rezervace předem není nutná, na putování se můžete vydat denně od 10 do 18 hod. do 30. listopadu 2019. Celá rodina za „herní“ vstupné zaplatí 450 Kč. Další info také v článku Hravý středověk.

Napsat komentář