Vltavským meandrem

VLTAVSKÁ NAUČNÁ STEZKA

Okružní vycházková trasa se ukrývá na okraji Hluboké nad Vltavou, v klidném meandru Vltavy. Vydat se na ní může celá rodina od nejmenších v kočárku až po větší děti na odrážedlech nebo kolech.
 
Na stezku můžete vyrazit hned z několika výchozích bodů. My jsme zaparkovali těsně za mostem v ulici Vltavská a vydali se podél řeky. Po cca 500 metrech dorazíte ke stezce a můžete si vybrat, zda vyrazíte nejprve kolem vody nebo lesíkem. Stezka je okružní, takže stejně nakonec projdete vše. Kromě přírody vás po cestě budou provázet různá zastavení. Jako prvního jsme potkali vodníka, pak jsme se nasvačili na dřevěných lehátkách, odpočinuli si na lavičkách a narazili jsme i na hřišťátko na fotbálek, frisbee nebo penaque. Vyhlídek a zastávek na svačinu (vč. odpadkových košů) je na trase opravdu dost,jen jsme podcenili zásoby pro nejmenšího výletníka :-)  V létě se můžete nasvačit i na malinovém políčku. Na stezce nechybělo ani pěkné dětské hřiště s houpačkami, klouzačkou a provazovou pyramidou. V polovině okruhu najdete  minibikepark, kde se na na kolech mohou vyřádit větší děti. Ve druhé části trasy jsou převážně venkovní posilovny, ale i tam si Pavlík vyhrál jako na prolézačkách.
 
Celkem ujdete cca 3 km po rovince. Povrch je převážně travnatý nebo prašná cesta. Výlet na stezku můžete také spojit s plavbou na lodi. Přístaviště je kousek od začátku trasy. Škoda jen bezohledných vandalů, kteří ničí místní informační tabule a vybavení.    

Napsat komentář