Tipy na letní koupaliště

ANEB KDYŽ MÁTE DOMA ČOCHTANA

Jak jsme již v různých článcích zmiňovali, Pavlík si letní vodní radovánky opravdu užívá. Z vody jsme ho dostali, až když se opravdu klepal zimou a měl modré rty nebo hlad 🙂 Na koupalištích jsme tedy trávili dost času. Níže najdete tipy na koupaliště, která se nám zalíbila a určitě se tam budeme rádi vracet.

 

Karoli Badepark / letní koupaliště – Bavorsko, Waldkirchen / DE

Bavorské městečko Waldkirchen je oblíbeným shopping pointem pro mnoho Čechů, ale nabízí toho mnohem víc. Kromě jiného parádní Badepark pro malé i velké.

Letní koupaliště je zasazeno do travnatého svahu a můžete si vybrat, zda se usadíte na slunci nebo se schováte do stínu stromů. Jednotlivé bazény nejsou ale přímo u sebe, takže zde možná úplně neuhlídáte více dětí najednou. Veškeré cennosti si můžete u vchodu schovat do bezpečnostní schránky a nemusíte tak neustále hlídat své věci. 
 
Na nejmenší zde čeká kulaté brouzdaliště, které je částečně zastíněné plachtou. Kromě malé klouzačky si děti ještě užijí tryskající vodu uprostřed brouzdaliště. Větší děti se vydovádí v dalším bazénu s vodopádem, umělým proudem a vířivkami. Tam by Pavlík vydržel klidně celý den 🙂 Děti jistě také ocení dlouhou zvlněnou skluzavku nebo skokanské můstky u plaveckého bazénu. Jen pozor, skluzavka je docela rychlá. V největším plaveckém bazénu je dostatek prostoru i pro ty, kteří si chtějí „jen tak“ zaplavat. A co děti určitě nadchne, je 106 metrů dlouhý tobogán. Voda v bazénech se navíc přihřívaná.
 
Pokud si budete chtít od vody trochu odpočinout, můžete si dát svačinu v místním fast foodu, zahrát si beach volejbal nebo s dětmi okouknout prolézačky. Toalety a převlékárny jsou samozřejmě v areálu.
 
 

Sport- und Erlebnisbad Gars, Dolní Rakousko – Waldviertel / AUT

V nenápadném městečku Gars am Kamp pod zříceninou hradu najdete pohodové koupaliště s prvorepublikovou atmosférou, kde si na své přijmou nejmenší děti, ale také vášniví plavci.

Nejmenší si užijí vodu v brouzdališti s mírným přepadem sloužícím jako skluzavka. Brouzdaliště je zastíněno velkým deštníkem a je zde k dispozici i pár hraček do vody. Pavlíka zabavil také klan, který slouží jako dětská sprcha 🙂 Nejvíc se mu ale líbilo ve větším bazénu, kde to různě bublalo, stříkalo, proudilo a ústil do něho i menší tobogán. Pro ty, co si chtějí užít poklidné plavání, je v areálu ještě jeden plavecký bazén. Odvážlivci jistě ocení i skokanské můstky. Pokud budete chtít děti alespoň na chvíli dostat z vody, mohou si pohrát na menším hřišti. 

Celé koupaliště je schované jakoby v parku, takže zde najdete i dost stínu. Za vstup na 2 hodiny jsme zaplatili 2,10 Euro za dospělého, děti do 3 let zdarma. Místní občerstvení nabízí klasické rakouské rychlovky – sekaná v housce, párky apod. Samozřejmostí jsou převlékárny, toalety nebo skříňky na cennosti.

 

Letní koupaliště Therme Laa, Dolní Rakousko – Weinviertel / AUT

Malé rakouské městečko Laa an der Thaya, které leží těsně u našich hranic na jižní Moravě, skrývá parádní lázeňský komplex Therme Laa nabízející široké spektrum služeb. Tentokrát jsem navštívili jen letní koupaliště, ale určitě jsme zde nebyli naposled.

Lázně disponují velkým parkovištěm, kde se neplatí žádné parkovné. Vstupné na letní koupaliště činí 13,90 Euro za dospělého a děti do 3 let mají vstupné zdarma. U vstupu dostane každý na ruku náramek s čipem, na který čerpáte veškeré služby (i stravování) a při odchodu vše najednou zaplatíte. Nemusíte tedy neustále hlídat hotovost a jiné cennosti. Ty si můžete uschovat v bezpečnostní schránce.

V areálu jsou k dispozici lehátka, slunečníky, sprchy, převlékárny a toalety. Mohli jsme si vybrat mezi travnatou pláží nebo malou písečnou pláží. Ta je však trochu stranou. Nakonec jsme zvolili lehátka mezi dětským brouzdalištěm a velkým bazénem, protože Pavlík bazény neustále různě střídal 🙂 Nejmenší se vycachtají v brouzdališti s přihřívanou vodou, které je zastíněno stříškou, a uprostřed bdí stříkací želva. V blízkosti je navíc velké pískoviště nebo koutek pro různé kreativní tvoření. 
 
Společně s dětmi se můžete osvěžit i ve velkém bazénu s příjemným pozvolným vstupem. Spíše pro dospělé je ještě k dispozici chladivý solný bazén. Jídlo je možné v areálu zakoupit u jednoho stánku s rychlým občerstvením. V nabídce mají klasický rakouský fast food – párky, sekaná v housce, hranolky, wurst salát apod.

Napsat komentář