ŠKODA hrou

ŠKODA MUZEUM MLADÁ BOLESLAV

Pokud máte doma automobilového nadšence, doporučujeme vyrazit do moderního muzea automobilky Škoda v Mladé Boleslavi. V bývalých výrobních halách se projdete celou historií automobilů této značky.
 
AUTOMOBILOVÉ MILNÍKY
 
Muzeum najdete hned vedle výrobních závodů, necelých 20 minut pěšky z centra města. Přímo u muzea jsou k dispozici dvě parkoviště a další jsou hned přes silnici. Malé návštěvníky jistě potěší, že hned u vstupu do muzea na ně čekají zaparkovaná stylová Škoda odrážedla, na kterých mohou projet většinu expozice. Náš malý cestovatel byl z odrážedla nadšený :-)
 
První část výstavy představuje ikonické modely automobilky – L&K, Octavia, Popular nebo třeba sportovní Fabii, doplněné o exponáty související s cestováním, motorismem a historií značky. Další část výstavy provází návštěvníky vývojem značky – od zakladatelů a jejich jízdních kol po moderní současné automobily. V několika patrech nad sebou můžete obdivovat nablýskané veterány všech možných modelů. Nahlédnete i pod kapotu některých vozů díky vystaveným motorům a jednotlivým součástkám. 
 
ŠKODA HROU
 
Do automobilové dílny vás zavede následující část výstavy. Zde se auta restaurují a jak se kdysi nebo i dnes vyrábějí zjistíte prostřednictvím promítaných filmů a fotografií. Nemohli jsme vynechat ani menší dětský koutek :-)Děti si zde mohou vybarvit obrázky,ale třeba i látkový pytlík, který si odnesou jako památku. Zabaví je velká skládačka auta nebo také skládací kostky. Pohrál si zde nejen syn, ale i tatínek :-) Výstava ještě pokračuje do patra, kde probíhají sezónní výstavy, výstava malých modelů aut a projekce filmů. Muzeum jsme samozřejmě neopustili, aniž by jsme nezavítali do místního shopu a neodešli jsme s prázdnou :-) Pro děti muzeum připravilo i zábavné pracovní listy rozdělené podle věku (od MŠ až po 2.st. ZŠ). Můžete si je vyžádat na recepci nebo předem vytisknout ze stránek muzea. Budova muzea je bezbariérová a k dispozici je i přebalovací pult.
 
Vstupné do muzea činí 70,- Kč / dospělí, 35,- Kč / snížené a 175,- Kč / rodinné.
 
Muzeem to ale nekončí. Pár metrů od muzea je přístupný ještě depozitář (v ceně vstupu do muzea), kde jsou vystavena sportovní auta a prototypy, které se nikdy nedostaly do sériové výroby. Od 10 let je navíc možná i prohlídka výrobních závodů (doporučená rezervace). pokud vám po prohlídce vyhládne, můžete zavítat do přilehlé restaurace Václav, kde je na děti též pamatováno.
 
 

Napsat komentář