První výprava za hranice kraje


ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ

První cesta mimo naší jihočeskou kotlinku od dubna, kdy se narodil syn. Babi nám odjela do lázní, takže účel a cíl cesty byl jasný. Pavlíkovi byly 4 měsíce a čekala nás tříhodinová cesta do lázeňského trojúhelníku. Říkáte si, nic výjimečného, ale zkuste sbalit věci pro tak malé mimčo, aby se vše vešlo do jednoho auta, když se musí sbalit opravdu VŠE. Přece co kdyby náhodou…Auto bylo zaplněné až po střechu (kdyby jsme měli cestovní rakev, tak naplníme i tu), tak se může vyrazit.

 

Kde lišky dávají dobrou noc

Prcek zvládl cestu úžasně, prostě ji celou prospal. Měli jsme to akorát od krmení do krmení. Cílem rodinné výpravy byly západočeské Konstantinovy lázně. Název sice honosný, ale už příjezdová cesta, na které se stěží minula dvě auta, značila, že dorazíme na místo, kde dávají lišky dobrou noc. A bylo to tak. Městečko tvoří především různá lázeňská zařízení, která doplňuje pár rodinných domů místních, obecní úřad a nádraží. A zapomněla bych na veledůležitou sochu Šviháka lázeňského. Na procházku s kočárkem sice příjemné, ale baví vás to tak jedno odpoledne.

Ani výběr ubytování není moc široký. My jsme vybrali penzion Flora (penzion.penzionflora.eu). Pokoj byl zařízen stroze, ale byl prostorný a nechyběla ani kuchyňka. Majitel provozoval v přízemí i malé občerstvení, kde k naší radosti čepovali místní pivo Chodovar. O pivovaru Chodovar se nebudeme dále rozepisovat, protože by to bylo na samostatný článek, ale stojí určitě za návštěvu (www.chodovar.cz). Na večeři jsme vyrazili přímo do Konstantinových lázní (www.konstantinovy.cz). Výběr v menu mají zajímavý, dalo by se říct především „wellness“ pokrmy. A porce jsou hodně „slim“. Snědli by jsme i dvojitou a to nejsme žádní jedlíci.

 

Lázeňská pohoda

Následující den jsme se vydali do malebných Mariánských lázní. Promenáda po kolonádě, teplé lázeňské oplatky, zpívající fontána, léčivé prameny, kvetoucí záhony, potůčky, jezírka…no prostě paráda. Vše dostupné bez problémů také s kočárem, takže si mohl i Pavlík náležitě užívat lázeňského světa okolo. Přece by to neprospal, aby si rodiče mohli sednout v nějaké pěkné kavárničce 🙂

Z centra jsme popojeli do parku Boheminium (www.boheminium.cz). Architektonické skvosty a klenoty naší země na jednom místě. Pavlík už nevydržel a únava ho dohnala, tak jsme si s kočárem park pohodlně prošli a vše si prohlédli. Nesmí chybět ani správná „pikadors“ fotka u Černé věže.

Poslední den v Konstantinových lázních jsme zakončili obědem v restauraci hotelu Jirásek (www.konstantinovy.cz). Potěšila nás hlavně nabídka zvěřiny a na porcích zde nešetřili. Příjemně posilněni jsme vyrazili zpět na jih…první výprava za námi a hurá na plánování další, tentokrát za vínem 🙂

Napsat komentář