Od páček a tlačítek mezi provazy do korun stromu

PLZEŇSKÉ OBJEVOVÁNÍ

Nechali jsme se zlákat pěkným jarním počasím a vyrazili na pár dní do Plzně. V průvodci Ověřeno rodiči je Plzeň zmíněna jako příjemná rodinná destinace, tak jsme to prověřili :-)
 
Do Plzně jsme dorazili v dopoledních hodinách a měli jsme ještě dost času před obědem. Zamířili jsme proto do parku Chvojkovy lomy na tamní hřiště. Na své si zde přijdou menší i větší děti. Na hřišti najdou různé houpačky, pískoviště, prolézací hrad s klouzačkami a dostatek prostoru k proběhnutí. Na oběd jsme zašli do přilehlé restaurace U Majáku, která nás dle webové prezentace nalákala na pěkný dětský koutek. Po příchodu do restaurace jsme ale zjistili, že koutek už je bohužel zrušený. Nicméně jsme zůstali a dobře se i najedli.
 
Ubytování jsme zvolili v apartmánu U Ježíška nedaleko historického centra a poblíž řeky Radbuzy, která je lemovaná cyklostezkami vhodnými i pro procházky. Odpoledne jsme tedy hned vyrazili podívat se na velikonoční trhy na náměstí Republiky. Pavlík jel na odrážecím kole a my za ním pelášili svižným tempem :-) Samotné trhy nás nějak neoslovily. Pavlík si sjel na kolotoči a vydali jsme se radši na procházku přes Kopeckého, Šafaříkovy až do Křižíkových sadů. Po cestě jsme narazili na sošku Spejbla a Hurvínka nebo lavičku Václava Havla, ale Pavlíka nejvíc zaujaly místní fontánky a kašny :-)
 

Od páček a tlačítek…

Následující den jsme se vypravili do Techmania Science Center. Těch páček, tlačítek a světýlek všude. Pavlík nevěděl, kam dřív :-) Expozice je určena spíše pro větší děti, ale i náš tříleťák si zde našel něco pro sebe. Postupně jsme procházeli expozicemi pod hladinou, sfárali do dolu, vycachtali se ve vodním světe, okoukli velké stroje, pustili si pohádku u ČT :D, ale nejvíc se Pavlík vyřádil v místním „dětském koutku“. Vědecká expozice pro nejmenší je plná různých prolézaček, úkolů, překážek, zvukových stanovišť a všude děti provází rytíř, který vždy vysvětlí, jaký úkol mají plnit. V Techmanii jsme strávili celé dopoledne a nemuseli jsme ani chvátat nikam na oběd, protože je zde i jídelna, kde si nenároční strávníci určitě vyberou něco k snědku. Ještě než jsme opustili areál nakoukli jsme do planetária, které je také v ceně vstupného. 
 
Odpoledne jsme se vydali podél Radbuzy do kreativní zóny DEPO2015. V bývalé vozovně najdete stylovou kavárnu, originální obchůdky a dětský koutek z popelnic :-)  Pavlíka jsme odtud nemohli dostat, hlavně z popelnicového kabrioletu. Stihli jsme nahlédnout i na zážitkovou výstavu Za barokem. Výstava je zdarma a hravým způsobem představuje hlavní aspekty tohoto uměleckého slohu. Výstava začíná videomappingem a následně si můžete zahrát barokní melodie, protočit se na dobovém kolotoči nebo nahlédnout do lékárny či školy. Celou výstavou prostupují jednodušší i složitější technické vychytávky, takže výstava je opravdu interaktivní.
 

…mezi provazy do koruny stromu

Poslední den v Plzni jsme věnovali zoo a dinoparku. Začali jsme u dinosaurů, kde Pavlíka zaujala hlavně pumpa, kterou se daly ostříkávat dinosauří hlavy :-) Ještě se vydováděl na místní hřišti, ale dinosauři ho moc nebrali. Nebrali ho následně ani moc zvířata v zoo. Nejvíce se pobavil u medvědů, kteří se zrovna cachtali v bazénku. Vše ale dostatečně vynahradila místní hřiště. První jsme objevili u terária pod botanickou zahradou. Hřišti dominuje menší tobogán, na který se dostanete přes lanové mostky mezi stromy. Nechybí ani klouzačky a houpačky. Další zábavnou zastávkou byla novinka plzeňské zoo a to domek se stezkou korunou stromu. O zábavu zde však nepřijdete ani za špatného počasí. Statek Lüftnerka totiž na půdě ukrývá parádní provazové bludiště s různými mostky a menším tobogánem.  
 
Plzeň jsme si užili, takže potvrzujeme, že se zde s rodinou rozhodně nudit nebudete.
 

Napsat komentář