Léto ve městě

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Už samotná výprava na hřiště může vyplnit půl dne. Stačí jen vyrazit někam dál než obvykle. Rádi navštěvujeme hřiště na Plzeňské poblíž obchodní zóny a hřiště na Pražském sídlišti poblíž MŠ Kubatova. Jednou za čas ale vyrazíme někam dál a objevujeme nová místa pro společnou zábavu. 

 

Objevte nová místa pro hry

PARK STROMOVKA
Parádní hřiště skrývá park Stromovka. Můžete tam vyrazit třeba na kole nebo nově od letošního roku také městskou dopravou – linky 7 a 15. Oddechnete si zde od města a jiných přeplněných hřišť. Sbalte se sebou deku, nějaké dobroty a udělejte si v parku i piknik. Pokud jsou vaše děti takoví svačináři jako náš Pavlík, tak to jistě ocení 🙂
SOKOLSKÝ OSTROV
Také v centru najdete místo pro hry. Hřiště na Sokolském ostrově je sice menší, ale zabaví. Pokud do města vyrazíte ve čtvrtek nebo v sobotu ráno můžete jeho návštěvu spojit se snídaní na trhu na Piaristickém náměstí a nebudete určitě litovat. Na ostrově navíc naleznete hned několik uměleckých instalací z projektu Umění ve městě a jejich další hledání můžete pojmout jako pátrací hru pro děti. Některé sochy navíc dětem poslouží jako zajímavé prolézačky 🙂
MALÝ JEZ
Dalším hřištěm, které děti ocení, najdete v malebném prostředí U Malého jezu. Náš čochtan byl nejvíce nadšen z tamního brodítka 🙂 Užijte si už samotnou cestu na hřiště a doplujte sem po vodě. Linkové plavby vyráží od středy do neděle od kavárny Vlnna na Sokolském ostrově k Malému jezu několikrát denně. Plavba trvá cca 15 min. a přístaviště je přímo u dětského hřiště. Pravidelné plavby míří ještě k vodárenské věži nebo se můžete vydat na hodinovou plavbu po historii města. 
PARK ČTYŘI DVORY
Na opačném okraji města se rodiny zabaví v parku Čtyři Dvory. Projdete si zde několik menších dětských hřišť nebo různé zvukové atrakce a je zde i dostatek prostoru provětrat kola nebo odrážedla. A pokud se děti dostatečně nevyřádí na hřišti, můžete se vydat ještě do přírody k nedalekým Vrbenským rybníkům.
 

Napsat komentář