Jarní Toulavou

ZOO TÁBOR & MUZEUM ČOKOLÁDY A MARCIPÁNU

První jarní víkend doslova vyzýval k toulání po kraji a proto jsme vyrazili na výlet do Tábora, konkrétně do místní zoo a „sladkého“ muzea.
 

Příroda se probouzí

Táborskou zoo najdete kousek nad městem v části Větrovy. Přímo u vstupu do areálu je parkoviště (zdarma). Zoo je otevřena celoročně, jen v období listopad – březen pouze o víkendech. Zahrada není příliš velká, ale o to více přívětivá pro rodiny s dětmi. Setkáte se zde s domácími zvířaty, ke kterým můžete vstoupit i do výběhu, lesní zvěří, ale také s exotickými kousky. Uprostřed zahrady najdete parádní dětské hřiště s malým altánem, kde můžete posedět a dát si svačinu. K občerstvení lze využít i místní kiosek nebo restauraci (v provozu během hlavní sezóny). V areálu je hned několik větších travnatých ploch, kde se mohou děti proběhnout nebo si můžete udělat piknik. Celý areál i menší děti projdou bez problémů pěšky, ale dá se projet i kočárem. Při deštivém počasí doporučujeme pro děti holínky. Během cesty zahradou navíc narazíte třeba i na posed u medvědího výběhu, dřevěného krokodýla či další herní prvky. Pavlík by po zahradě nejradši drandil s pracovním kolečkem místního pana ošetřovatele. Toalety jsou přístupné v místní restauraci a v areálu je k dispozici několik mobilních WC.
 

Sladká odměna

Poté, co jsme se pěkně vyvětrali, zamířili jsme do centra města na něco sladkého. Nedaleko centra v ulici Kotnovská už na dálku voní Muzeum čokolády a marcipánu. Sliny se nám sbíhaly, jen co jsme vstoupili do muzea. Ve vstupní části si můžete odložit svršky do zamykatelných skříněk a vyrazit do expozice. Při koupi lístku navíc obdržíte i několik malých pralinek jako pozornost. Prohlídku muzea jsme začali v pohádkovém sklepě. Místní peklo jsme vynechali, protože se Pavlík bál, a prošli jsme dál kolem čokoládového dolu do kouzelného lesa k perníkové chaloupce. V přízemí jsme spíše proběhli expozici historie kakaa a prohlédli si marcipánové a čokoládové figurky – převážně pohádkové postavy. Nemohli jsme ale vynechat Jardu Jágra v životní velikosti a hrající čokoládový model Orion městečka. Poté jsme vystoupali do podkroví a navštívili místní dílničku. Děti si zde mohou vyrobit vlastní tabulku čokolády, čokoládové bonbony, perníková lízátka nebo si vyválet marcipán. My jsme se pustili do válení marcipánu. Pavlík celkem spolupracoval, než zjistil, že se ta hmota dá jíst. Pak už válel převážně tatínek. Vše, co jsme vytvořili, nám místní paní „animátorka“ pěkně zabalila a odnesli jsme si tak i pěkné suvenýry. Veškerá výroba v dílničce se platí extra, není zahrnuta v ceně vstupného. Z dílny jsme pokračovali do poslední, ale pro našeho velkého malého motonadšence nejatraktivnější části výstavy a to na výstavu aut. Této části expozice vévodí model vozítka Mr. Beana ve skutečné velikosti, které je obklopené řadou dalších menších modelů historických, moderních a pohádkových automobilů. A jak jinak zakončit prohlídku než luxusní horkou čokoládou v místní čokolatérii. Muzeum je otevřeno celoročně a během roku nabízí různé tématické akce.

Napsat komentář