II. adventní víkend v Dolním Rakousku

NA ZÁMEK A DO ZAHRADY

Venku to vypadá na příchod jara, tak zase vyrážíme za hranice nasát adventní atmosféru. Tentokrát jsme zamířili do Rakouska na zámek Grafenegg, kde probíhají (jak jsme na místě zjistili) velmi oblíbené adventní trhy

 

Zámecký advent

Zaparkovali jsme na prostorném parkovišti přímo u vstupu do zámeckého parku. Parkoviště bylo dost plné, ale naštěstí jsme místo ještě našli. Parkovné se zde neplatí. U brány do parku je umístěno několik pokladen a vstupné se zde dá zaplatit i kartou (8 Euro/os.). Za bránou už nás pohltilo kouzlo adventu. Kolem zámeckého parku vede ulička tvořená jednotlivými stánky, kde kromě místních pochoutek (klobásky, špek, meruňky, pálenky, sýry apod.) nakoupíte i množství řemeslných výrobků (keramika, přírodní kosmetika, oblečení, doplňky atd.). Stánkaři si na své prezentaci dávají záležet, proto zde nenarazíte na žádný přehnaný kýč nebo nekvalitní zboží. 
Ulička vás dovede až k samotnému zámku, na jehož nádvoří najdete ještě několik stánků s občerstvením a hlavně se odtud dostanete do „dílniček“, kde si nazdobíte perníček nebo vyřežete ozdobu. Dále se můžete vydat do interiéru zámku, kde probíhá další část adventního trhu s různorodými lokálními výrobky. Rodiny s dětmi si mohou odpočinout a zabavit se v menší herně, kde vyzkoušejí všemožné hudební nástroje nebo si něco namalují. Dokonce i maminky s miminky zde najdou klidné místo pro nakrmení a přebalení. Toalety jsou v areálu k dispozici na několika místech. Trhy bohužel probíhají jen během jednoho adventního víkendu (6.-9.12.2018), ale máte třeba inspiraci pro příští rok.
 
 

Rozzářené zahrady

Poté, co se setmělo, vydali jsme se z trhu směrem do městečka Schiltern a to konkrétně do Kittenberger Erlebnisgärten (zážitkové zahrady). Tyto zahrady se během adventu promění v kouzelnou krajinu plnou světýlek a barev. Než dojdete ke vchodu do zahrady (vstup 9,9 Euro/os.), budete muset projít ještě místním obchodem a restaurací, ale pak už vás čekají jen rozzářené zahrady. Na ploše 40.000 m2 se rozsvítí stovky tisíc světýlek a provedou vás kolem jezírek, altánků a fontán až na vyhlídkový vrch, kde budete mít celý tento rozzářený svět jako na dlani. Při svém putování zahradami narazíte i na různá interaktivní zastavení – traktor, klavír, který ovládá světelné efekty, velký adventní kalendář atd. Prostě zážitek pro malé i velké. Zahrady září až do 23.12.2018.
 
Jak zámek, tak i zážitkové zahrady stojí za návštěvu v každém ročním období, takže se sem určitě ještě vrátíme.
 

Napsat komentář