I. adventní víkend v Bavorsku

ZATOČIT SE A ZAPLAVAT SI

Tak jsme se dočkali. Ve vzduchu poletuje sníh a my míříme k hranicím za adventní zábavou do sousedního Bavorska. Nejdřív na trh do Pasova a potom se prohřát do bazénu do Waldkirchenu.
 
Po příjezdu do Pasova jsme zkoušeli najít parkování zdarma někde v uličkách poblíž centra, ale stejně jsme skončili na placeném parkovišti a i to bylo dost plné. Nakonec jsme byli rádi za zastřešené garáže, protože jsme před odjezdem museli likvidovat „mokrou nehodu“ v kalhotách 🙂 V Parkhaus Schanzl jsme za každou započatou půlhodinu zaplatili 0,6 Euro. Do centra to odtud bylo opravdu kousek a na trh Christkindlmarkt u dómu sv. Štěpána jsme došli za necelou čtvrthodinku. Adventní trh není příliš velký, ale tak akorát. Na trhu jsme si pochutnali na všem možném – klobásky, zákusky, preclíky, ovoce v čokoládě…, okoukli jsme nabídku vánočních dekorací a ozdob, teplých čepic a ponožek a Pavlík kromě jídla ocenil hlavně dva kolotoče :-)Adventní atmosféru v Pasově ještě doplnily vyzdobené uličky a výlohy všemožných obchůdků v historickém centru.
 
Z Pasova jsme zamířili do Waldkirchenu, aby jsme se prohřáli v místním bazénu. V Aquaparku Karoli jsme si zakoupili kombinovanou vstupenku do krytého bazénu a Mediterranea (1 hod. za 5 Euro, každá další za 2 Euro), kde jsme strávili nejvíce času. Různě jsme zde střídali bazény a whirlpooly se slanou termální vodou. Když už jsme byli dostatečně vycachtaní, mohli jsme si odpočinout na lehátku u bazénu. Otužilci jistě ocení i jeden venkovní bazén. Aquapark dále nabízí solárium nebo saunový svět. Šatny jsou zde společné – přes převlékací kabinky projdete ke skříňkám, které se zamykají pomocí čipu (obdržíte při vstupu). Následně se přes oddělené sprchy dostanete rovnou k bazénům. Kdyby vám po plavání vyhládlo, můžete doplnit energii v místní restauraci. 
 
 

Napsat komentář