Family Camp 2019 Šumava

KDE LIŠKY DÁVAJÍ DOBROU NOC

Děti rostou a přibývají, dospělí zrají jako víno a proto opět nastal čas na společné setkání. Tentokrát jsme se vydali do přírody na Šumavu.

Na samotě u lesa

Najít ubytování pro 10 rodin s dětmi už není jednoduché, ale měli jsme štěstí. Jako naší „základnu“ jsme vybrali Baurů dvůr u Zdíkova a byli spokojeni malí i velcí. Na samotě u lesa, na šumavském statku děti řádily na uzavřeném dvoře a my rodiče jsme je nemuseli neustále někde dobíhat a chytat. Množství odrážedel, trampolína, pískoviště, skluzavka, ale třeba také králíci děti dokonale zabavili. Využít se dala i vnitřní hernička se spoustou hraček. Ke spokojenosti dospělých přispěla i dobrá polopenze a místní výčep :-) 
 

Po stopách jelenů

První společný výletní den jsme začali na Kvildě u jelenů. Kousek za obcí najdete parkoviště a pár set metrů nad ním návštěvnické centrum s parádním dětským hřištěm. Zastávka zde byla tedy nevyhnutelná :-) Poté, co si děti zablbly, vydali jsme se na jelení stezku vedoucí přímo výběhem. Ve výběhu jsou umístěny tři pozorovací přístřešky s různými naučnými prvky. Jeleni a srny jsou zde na návštěvníky očividně zvyklí, protože jsme měli možnost pozorovat je opravdu zblízka. Celá stezka měří 2,5 km, ale lze si ji i zkrátit po modré turistické trase.
 
Po takovémto výšlapu pěkně vyhládne, tak jsme se přesunuli na oběd do Horské Kvildy do restaurace hotelu Rankl. Restaurace nabízí českou klasiku, ale děti hlavně ocení přilehlé hřiště. Dospělí mohou potrávit na stylových dřevených lehátkách (pokud děti dovolí :-)) Nabrali jsme síly a zajeli ještě na Modravu, aby jsme se prošli podél Roklanského potoka. My jsme našeho malého turistu museli chvíli přemlouvat, ale nakonec jsme se také kousek prošli :-) Zdatnější turisté se mohou vypravit na Tříjezerní slať (3,4 km) nebo na Mezolitické sídliště (4,5 km). Výlet jsme zakončili sladkou tečkou v pivovaru Lyer, ale to by jsme spíše shrnuli jako „za hodně peněz, málo muziky“. 
 

Na hrad nebo na stezku

Následující den část ze nás  vyměnila přírodu za památky a zamířili na hrad Kašperk. Zaparkovat lze nedaleko hradu a krátkou procházkou (1,6 km) jsme došli k cíli. Na hradě zrovna probíhala akce „víkend plný buchet“ a na děti kromě buchet čekala spousta zábavy. Zkusily si vyrazit minci, rýžovat zlato, zápasit na lávce, házet podkovami nebo si vyrobit pečeť. 
 
Další část naší výpravy vyrazila na Stezku skřítka Fousáče u našeho ubytování. Na recepci si vyzvednete kartičku s mapou a na každém stanovišti vyplňujete odpovědi. Stezka má celkem 8 zastavení, měří 2-3 km a strávíte na ní přibližně 2 hodinky v šumavském lese. Odpoledne už jsme pobyli v klidu a pohodě na dvorku :-)
 
Všechno musí jednou skončit, ale nám se po rozloučení s přáteli nechtělo jet rovnou domů, tak jsme si udělali zastávku v Prachaticích. Místní Areál lesních her jsme již navštívili a tentokrát si ho Pavlík poctivě prošel tam i zpět. Přibyla i nová lesní posilovna, která nám posloužila jako prolézačky :-) Po sportovním výkonu na čerstvém vzduchu už se začal hlásit hlad, tak jsme zamířili do prachatického pivovaru. V restauraci sice není zázemí pro děti, ale na jídle jsme si pochutnali.

Napsat komentář