Family Camp 2018 Vranov

ROK SE S ROKEM SEŠEL

Uteklo to jako voda a už byl před námi druhý ročník Family Campu. Co člověk, to názor, tak nám trochu trvalo, než jsme se shodli, kam vlastně pojedeme, ale podařilo se. Jedenáct rodin se sešlo u Vranovské přehrady.

 

Na pláži

Tentokrát jsme obsadili část kapacity penzionů Gaudeo (www.penzionygaudeo.cz). Jsou situovány přímo na Vranovské pláži a hlavně disponují opravdu pěkným dětským hřištěm. Apartmány byly prostorné, čisté a velmi dobře vybavené (kuchyňská linka, lednice, mikrovlnná trouba). Jediným nedostatkem byla poměrně omezená provozní doba místní restaurace. Než jsme uspali všechny ratolesti, bylo většinou po osmé hodině a už nám nalili jen poslední drink. Museli jsem tak hledat místa k posezení někde v blízkosti, ale dosti nás omezoval dosah „chůviček“. Prostě není Morava jako Morava, někde tomu popíjení moc neholdují 🙂

Během prvního dne jsme se všichni průběžně sjížděli z různých koutů republiky, takže jsme okupovali hlavně místní dětské hřiště. Každý po příjezdu upíchnul své děti do písku nebo vypustil na prolézačky s nadějí, že se aspoň na chvíli sami zabaví a rodiče budou mít čas se přivítat nebo si dokonce i popovídat.

 

Zámecký výšlap

Následující den jsme se hromadně s kočárky vydali do Vranova nad Dyjí. Z pláže je to pěšky do města něco málo přes 4 km. Zrovna ale opravovali hráz, takže jsme část trasy museli proplout na lodi. Už samotné nalodění a vylodění byl docela logistický výkon a následně jsme zabrali více méně celé podpalubí. Na trase nás místy čekal ještě trochu obtížnější lesní terén, ale zvládli jsme to. Když jsme dorazili do města, blížil se čas oběda, my rodiče už jsme si potřebovali chvíli oddechnout a tak jsme zakotvili v restauraci Country Saloon (www.countrysaloon.info). Uvnitř na dvorku měli herní dvorek pro děti, takže jsem dlouho nerozmýšleli a zasedli. Pochutnali jsme si na české klasice, nakrmili naši divou zvěř a vykročili jsme směrem vzhůru k vranovskému zámku. Po náročném výstupu lesní stezkou (tatínci si s kočárky docela zamakali) jsme stanuli před branami zámku. Prošli jsme si nádvoří, pokochali se vyhlídkou a pomalu vyrazili zpět na Vranovskou pláž.

 

Se zvířátky za zvířátky

Dalším výletním cílem byl následující den hrad Bítov. Sice bylo pondělí, takže přímo do hradu jsme se nedostali, ale i přesto jsme se zabavili. Při procházce k hradu jsem mezi keři objevili vyhlídku na řeku Želetavku, tak jsem se všichni pokochali, prošmejdili jsme nejbližší okolí hradu a ti zdatnější z nás, jejichž děti ještě vydržely sedět nebo dokonce spát v kočárku, se vydali k nedalekému Jezírku lásky (necelé 3 km tam i zpět k hradu). Po návratu k parkovišti jsme rovnou zamířili do přilehlé Zahrady se zvířaty na Windübelu. Zahrada připomíná spíše venkovský dvorek, protože zde chovají hlavně různá domácí zvířata – kozy, krávy, králíky, prasata, ale také pštrosa nebo křečka a mnoho různého ptactva. Každopádně děti se zabavily a mohly si některá zvířata i pohladit nebo nakrmit. To už nám ale začínalo kručet v břiše, takže jsme vykročili směrem k blízké restauraci Rumburak (www.restaurantrumburak.cz). Větší děti se zde vyřádí na dětském hřišti nebo mohou vyběhnout na rozhlednu. My jsme se usadili na prostorné terase a dopřáli si oddych.

Zbytek pobytu už jsme strávili u penzionu na dětském hřišti nebo dranděním na motorkách kolem pláže. Byli jsme sice vyčerpaní, ale plni nových společných zážitků a odhodláni k další výpravě, tentokrát na Šumavu…

Napsat komentář