Dovádění mezi zvířaty

FARMAPARK SOBĚHRDY

Ještě před letními prázdninami jsme se vypravili do Středních Čech a po cestě jsme nemohli minout poměrně známý Farmapark Soběhrdy. Rodinný park, který láká na zvířata i množství atrakcí, nás nezklamal. 
 

Koupačka v kádi

Záměrně jsme se do parku vydali v pracovní den, aby jsme se vyhnuli frontám a davům a udělali jsme dobře. Hned u vchodu jsme nakoukli do velké kryté herny, resp. vnitřního hřiště s množstvím skluzavek, prolézaček a hlavně tzv. hranolkovištěm, kde si Pavlík celkem dlouho vyhrál se stavěním z dřevěných hranolů. Poté jsme vyrazili podél výběhu s lamami, ovcemi, kozami a dalšími zvířaty do spodní části areálu a zamířili k tubingové dráze. Naštěstí měli zrovna akci 2 jízdy za cenu jedné, protože sjíždění na duších Pavlíka opravdu bavilo :-) Následně jsme se vydali přes pískoviště, nafukovací trampolínu a vodní stezku vedoucí podél potoka k vodnímu světu. To bylo něco pro našeho čochtana, který prozkoumal všechny pumpy a kádě. Do jedné se nakonec naložil oblečený :-) Takže suché oblečení a ručník se sebou. 
 

S Jeepem do terénu

Po převlékací pauze vedly naše kroky k místnímu rybníku, kde půjčují plovoucí kruhy. Bohužel měla zrovna obsluha pauzu, tak jsme vzali za vděk blízkou lodí Kubík a kapitán Pája nás poctivě provezl. Před slunečními paprsky jsme se schovali k potoku pod stromy a chvíli vydechli v houpacích sítích. Přes lanové parčíky jsme se pak postupně propracovali k místnímu občerstvení na rychlý oběd. Posilněni jsme vyšlápli zpět do horní části areálu kolem velblouda a vodních ptáků a prošli zbývající část atrakcí. Aby Pája náhodou nebyl dlouho v suchém oblečení, tak dováděl pod mlžítky, vyhopsal se ve skákacím hradu a prošel si lanovou dráhu. A vrcholem návštěvy byla pro našeho motonadšence projížďka Jeepem na místním menším okruhu.
 

PRAKTICKÉ:

– Pokud máte možnost, zvolte raději návštěvu ve všední den a mimo prázdniny. Park si pak opravdu užijete bez front a čekání.
– Přibalte dětem náhradní oblečení a ručník.
– Pokud si vstupenky koupíte předem přes e-shop, ušetříte pár korun (které tam stejně pak utratíte :-)). Nebo koukněte na slevové portály. My jsme kupovali lístky přes Slevomat.   
– Zaplatili jsme si navíc i krmení zvířat, ale využili jsme to jen jednou. Jen nakrmíte zvíře přes plot granulemi.
– V parku jsou 4 placené atrakce (tubing 40 Kč, jízda jeepem 80 Kč, plovoucí kruhy 80 Kč a farma vláček 40 Kč) – platí se pomocí žetonů, které si můžete za peníze vyměnit v automatech (1 žeton = 40 Kč). Automat nevrací, takže je potřeba vhodit částku dělitelnou 40ti.
– V areálu je jedna tradiční restaurace s hotovkami a několik občerstvení. Ceny nejsou nějak přemrštěné. 
– Celý areál bez problému projedete i s kočárkem.

Napsat komentář