Cesta z města na venkov

ZEMĚDĚLSKÉ MUZEUM

Rádi byste dětem ukázali, jak to chodí na venkově, ale nemáte babičku, nebo tetičku, či strýčka s vlastním hospodářstvím? Nevadí! V Jihočeském zemědělském muzeu v Netěchovicích si ten správný venkov užijete.

 

Jedna velká zemědělská herna

Nenápadné hospodářské stavení skrývá jednu velkou zemědělskou hernu. Nemusíte se bát, že byste muzeum složitě hledali. Je dobře značené už od hlavních silničních tahů. Zaparkujete pohodlně před recepcí a můžete se vydat za zábavou. 
 
Prohlídku muzea jsme začali v přízemí v expozici o obdělávání půdy. K některým strojům vedou malé chodníčky, takže i ti nejmenší návštěvníci si je mohou dobře prohlédnout a prozkoumat. Expozice je zakončena řemeslnou dílnou a projekcí zobrazující konstrukci jednotlivých strojů. Naše další kroky vedly na dvůr na traktory. Pavlík je prostě automobilový nadšenec a jak má něco volant, tak si musí zařídit. Vyzkoušeli jsme tedy všechny traktory a rozhýbali všemožné páčky na nich. U traktorů jsme objevili parádní agrohopsárium postavené z balíků slámy. To bylo radosti, když se Pavlík mohl válet ve slámě. Tu jsme sice potom lovili i ze slípků, ale užil si to. Ještě něž jsme vyrazili do další vnitřní expozice, projel Pavlík  na dvoře i pár šlapacích a odrážecích traktorů
 
Expozice v prvním patře nás provedla sklizní a zpracováním zemědělských plodin – vymlátili jsme slámu, vyhnali myši ze zrní, namleli si mouku, nakoukli do dobové kuchyně a ke včelám a na konci si pohráli v agrokoutku. Na venkově samozřejmě nesmí chybět ani zvířata, která jsme navštívili na minifarmě a objevili tam i veliké pískoviště s traktory, náklaďáky a dalším náčiním.
 
Muzeum navíc během léta nabízí dílničky pro děti a první víkend v měsíci mají děti vstupné zdarma. Vyrazit sem můžete také na Farmaden, dožínky nebo zabijačku. 
 

Napsat komentář