Cesta z města do velkoměsta I.

ZA PŘÍRODOU A TECHNIKOU

Přijali jsme pozvání do Prahy, resp. pozvali jsme se k přátelům na víkend 🙂 a v itineráři jsme měli dva výletní cíle – Zoologickou zahradu a Zemědělské muzeum.
 

Do zoo, ale ne za zvířaty

 
První den jsme se celí natěšení vydali do zoo. Auta jsme zaparkovali na odstavném parkovišti u tunelového komplexu Blanka a k zahradě jsme se popovezli busem (v ceně parkovného). Ušetřili jsme tím pár kaček, které jsme stejně v zoo utratili 🙂 U vstupu jsme si vystáli krátkou frontu na lístky a pak už jsme mohli vyrazit. Vstupenky se dají koupit i předem on-line a můžete tak předejít případnému zdržení.
 
Kousek od vchodu Pavlíka zaujal výběh s tučňáky a hned se s nimi běžel pozdravit. To bylo ale naposledy, co ho v zoo nadchlo nějaké zvíře, když pominu hladové vrabce u oběda. Ač jsme se snažili sebe víc, víc ho zaujal stánek s občerstvením, dřevěné želvy nebo místní vláček. Tím by nejradši projezdil celou zoo. Asi nebude zvířátkový typ nebo to teprve přijde…Každopádně ze zoo odcházel spokojeně – v jedné ruce zmrzlinu a ve druhé novou plyšovou žirafu 🙂 
 
 

Za zábavou do muzea

 
V neděli jsme se vydali do Národního zemědělského muzea. Nezní to úplně funny a family friendly, ale opak je pravdou. Pavlík nevěděl kam s očima a rukama. Začali jsme pěkně odspoda mezi traktory. Nejmenší tady drandí na odrážecích traktorech a větší děti nebo tatínci 🙂 se zabaví u různých simulátorů. Když jsme projeli většinu strojů, vyjeli jsme o patro výš do expozice myslivosti. U myslivců jsme prozkoumali různá zvířata podle srsti, prohlédli si mysliveckou pušku nebo oblékli myslivce na dotykové obrazovce. Poté jsme nahlédli do laboratoře ticha, což je takový malý lesík, který ocení především návštěvníci z města (ne tak my z jihočeského venkova :-)). V expozici rybářství jsme se virtuálně projeli na loďce a zarybařili, taťka nám v akváriích a vitrínách ukázal různé druhy ryb a Pavlík se vydováděl v herním koutku.
 
O patro výš jsme vstoupili do světa zemědělství. Nakoukli jsme do sýpky i do chlívku, zkusili si stlouct máslo a prohlédli si mnoho strojů. Následně jsme pokračovali do magických hlubin vody. Tady jsme nejvíce času strávili u modelu vodní elektrárny. Poslední expozice byla věnována gastronomii a odtud jsme toho našeho malého kuchtíka nemohli dostat. Vykrajování formičkami, dětský obchod s potravinami, perníková chaloupka, kuchyňky, virtuální prostírání stolu a vaření,…no prostě kam se hrabe kdejaká herna. Návštěvu muzea jsme zakončili na střeše v zahradě s úžasným výhledem. Muzeum nás nadchlo a určitě se sem ještě vrátíme.
 
 
 
 
 

Napsat komentář